Najlepsza herbata - jest ich wiele, ale dla każdego jest inna

  • herbata zielona
  • herbaty świata
  • Dobra herbata
herbata zielona

Herbata zielona

Herbata zielona, zaraz obok herbaty czarnej czarnej jest najczęściej wybieraną herbatą przez Polaków. Choć nie każdemu odpowiada jej cierpki i gorzki smak, to ze względu na swoje właściwości zdrowotne i odchudzające coraz więcej osób się na nią decyduje.

Chińczycy od setek lat stosowali zieloną herbatę na bóle głowy, ospałość czy problemy żołądkowe. Obecnie stosowana jest bardzo często w profilaktyce zdrowotnej na całym świecie, a badania prowadzone nad jej właściwościami potwierdzają, że ma ona dobry wpływ na organizm człowieka.

 

Popularność zielonej herbaty

Zielona herbata stała się popularna przede wszystkim jako skuteczny środek na odchudzanie. Nie zawiera kalorii, pomaga spalać tkankę tłuszczową i zapobiega otyłości. Dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn, a także ma dobry wpływ na metabolizm wątrobowy. Ta chińska herbata, to również dobry sposób na młody wygląd, gdyż regularne jej picie hamuje procesy starzenia. Kofeina i tanina, które zawiera zielona herbata stymulują pracę mózgu i dodają energii. Dzięki nim pokonamy zmęczenie i szybko staniemy na nogi. Badania dowodzą też, że regularne spożywanie tego napoju zwiększa odporność i pomaga szybciej zwalczyć przeziębienie czy grypę.

 

Odmiany zielonej herbaty

Istnieje wiele odmian zielonej herbaty, każda z nich posiada dodatkowe właściwości. Gunpowder - bogata w witaminę B, C i K oraz sole mineralne, korzystnie wpływa na układ pokarmowy, ułatwia trawienie, a także wzmacnia układ krążenia, zapobiega zawałom serca. Zapobiega również osteoporozie i próchnicy zębów. Jest to dobra herbata także dla palaczy, gdyż oczyszcza organizm z toksyn i tym samym zmniejsza ryzyko zachorowań na raka płuc.

Innym przykładem może być Sencha - japońska zielona herbata, która polecana jest diabetykom, ponieważ zawiera goryczki, które regulują poziom cukru we krwi. Sencha obniża także poziom cholesterolu i wzmacnia kości.

 Kiedy odwiedzimy sklep z herbatami online lub stacjonarny, przekonamy się, że rodzajów zielonych herbat jest wiele. Jedno jest pewne- każda z nich ma korzystny wpływ na nasz organizm, a picie jej zwalczyć może sporo dokuczających nam dolegliwości i schorzeń.