Najlepsza herbata - jest ich wiele, ale dla każdego jest inna

  • herbata zielona
  • herbaty świata
  • Dobra herbata
zielona herbata i odchudzanie

Zmiana trybu życia, własnych nawyków żywieniowych może być poważnym wyzwaniem dla osoby, która chce zrzucić zbędne kilogramy dlatego trzeba zdać sobie sprawę co najpierw powinniśmy wdrożyć w swoim życiu aby tą sytuację zmienić. Odpowiedzią na to pytanie są zielone herbaty, te obecnie powszechnie dostępne herbaty pozytywnie wpływają na nasz metabolizm tłuszczów za sprawom Katechin w nich zawartych. Katechiny to związki chemiczne stymulujące nasz organizm do zwiększonego spalania tłuszczu, jak i jego mniejszego wchłaniania. 

Należy nadmienić że zielona herbata jest również dobrym zamiennikiem dla kawy, co nie jest zawsze tak oczywiste. Właściwości tego naparu możemy wykorzystać zarówno w ciężkie poranki jak i nie przespane noce. Pierwsze zalanie zielonej herbaty ze świeżego suszu pomaga nam się obudzić i orzeźwia nas z rana, natomiast kolejne zalewy ( zaparzenia ) tego samego suszu powodują już uspokojenie. 

Działanie, które daje zielona herbata jest znacznie szersze co widać chociaż by w wynikach badań, które traktują o wpływie zielonej herbaty na powstawanie nowotworów. Mówi się również o zbawiennym wpływie na długość życia dzięki dużej liczbie antyoksydantów, przy wypijaniu minimum 4 filiżanek dziennie.

Do nieznanych w Polsce rodzajów herbaty zielonej możemy zaliczyć herbatę bancha, czyli tzw. herbatę z późnego zbioru, która pozyskiwana jest z najtwardszych liści herbaty z reguły późnym latem, jesienią a nawet zimą. Najwyższej klasy herbata bancha to ta zbierana późnym latem nazywana nibanchą. Herbata ta ma właściwości jak inne herbaty zielone tzn. pobudza, lub uspokaja w zależności od sposobu jej parzenia.

Jednym z ciekawszych wyborów jakich możemy dokonać w naszej początkowej drodze do idealnej sylwetki jest herbata morgentau, będącą zwyczajną zieloną herbatą zbieraną późnym latem. Podobnie jak pozostałem rodzaje zielonej herbaty ma ona właściwości zarówno pobudzające jak i uspokajające, oraz reguluje wchłanianie tłuszczów przez organizm. 

Herbaty zielone wszelkiego rodzaju to znakomity pomysł żeby wspomóc efekty swojego odchudzania.